Jednymi z najtrudniejszych w pielęgnacji włosów są te, które obciążone są znaczną suchością oraz skłonnością do odwodnienia. Nie tylko nie wyglądają one korzystnie, ale również o wiele łatwiej jest je bardzo zniszczyć. Z tego powodu maska Davines może być błogosławieństwem dla wszystkich kobiet mających suche włosy – bo powinny one zdecydowanie zrezygnować z kosmetyków bez naturalnych składników.

Natura doskonale wie, w jaki sposób zadbać o zdrowie czy dobrą kondycję organizmu. My jednak często przyzwyczajamy się do kosmetyków dostępnych w drogeriach i zawierających przede wszystkim przetworzoną chemię, która jednak wcale nie jest tak dobra dla naszych włosów. W przypadku włosów suchych maski Davines trzeba używać regularnie – a już wtedy zobaczy się różnicę.

Problemy włosów suchych

O włosy suche trudno jest dbać w taki sposób, aby nie wywołać frustracji w ich posiadaczce. Są one często trudne do opanowania, bo mają w sobie mało wody; odwodnienie z kolei odbiera sprężystość i czyni je podatnymi na złamania, co negatywnie wpływa na ich ogólny wygląd. Co więcej, w przypadku włosów suchych trudno mówić o stosowaniu dodatkowych zabiegów: farbowanie i rozjaśnienia jest nierzadko niemożliwe z uwagi na opcję całkowitego zniszczenia struktury włosów, zaś o zabiegach typu keratynowe prostowanie czy trwała ondulacja nie ma w ogóle mowy. Włosy suche muszą być regularnie nawilżane, bo w innym przypadku znów wracają do naturalnego dla siebie stanu. Tutaj sprawdza się właśnie maska Davines.

Złoto w masce

Maski Davines z serii intensywnego odbudowywania struktury włosów to jeden ze sztandarowych produktów tej marki. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w przypadku włosów obciążonych zabiegami, np. farbowaniem czy rozjaśnianiem. Poprawiają kondycję włosów regularnie stylizowanych zabiegami z wykorzystaniem wysokich temperatur. Są bogate w witaminę E i C, a także węglowodany i proteiny pochodzące z miazgi pomidorowej. To sprawia, że maski Davines z serii odbudowującej doskonale nawilżają włosy, odżywiają je oraz dodają energii.