Okres zimowy nie sprzyja skórze twarzy. Narażona na ciągłe wahania temperatur, mrozu czy wiatru jest przesuszona i podrażniona. Wczesną wiosną cera potrzebuje więc głębokiej odnowy poprzez zabiegi regeneracyjne i pielęgnację. Można to zrobić stosując kilka kroków.

Staranne oczyszczanie skóry twarzy na dobry początek

To pierwszy krok na drodze do przywrócenia cerze właściwego blasku. Należy usunąć zrogowaciałe komórki naskórka poprzez zastosowanie zabiegów peelingujących. Można to zrobić kupując jeden z preparatów dostępnych w aptece albo poddać się kuracji w gabinecie kosmetycznym. Zawsze należy dostosować rodzaj peelingu do rodzaju skóry. Przy cerze suchej i wrażliwej najlepiej sprawdzi się tzw. peeling enzymatyczny, który nie zawiera ostrych drobinek. Nakładany na skórę w formie maseczki nie wymaga jej pocierania, dzięki czemu nie podrażnia cery. Taki rodzaj peelingu zawiera enzymy owocowe lub ziołowe, które poprzez rozpuszczanie martwego naskórka ułatwiają jego złuszczanie. Cienką warstwę peelingu nakłada się na twarz na kilka minut, omijając okolice oczu, po czym zmywa się go letnią wodą. Przy cerze normalnej lub mniej skłonnej do podrażnień można pokusić się o zastosowanie preparatów zawierających substancje ścierające. Taki oczyszczanie twarzy odbywa się w następujący sposób: po nałożeniu peelingu na skórę przez kilka minut delikatnie pociera się twarz, po czym substancję spłukuje się letnią wodą. Zabiegi złuszczające i oczyszczające skóry twarzy mogą być wspomagane poprzez stosowanie toniku, który przywraca skórze jej naturalne pH.

Intensywne odżywianie cery

Aby skóra była właściwie nawilżona i zregenerowana wymaga silnego odżywiania. W tym celu można zastosować serum i maseczki. Lekka konsystencja serum wchłania się szybko i dokładnie. Preparat zawiera dużo składników odżywczych i nawilżających i jest polecany do stosowania jako baza pod krem na dzień. Natomiast maski warto nakładać na skórę wieczorem po uprzednim wykonaniu peelingu. Silnie działające komponenty odżywcze maseczki wspomogą proces regeneracji skóry, który najaktywniej przebiega nocą.

Właściwa pielęgnacja cery wiosną to zapewnienie jej ochrony i intensywnego nawilżenia poprzez wybór odpowiednich kremów na noc i na dzień. Należy wybierać preparaty z potężną dawką składników odżywczych, zawierające witaminy A, C czy E. Pozytywny efekt w postaci poprawy kolorytu skóry i jej elastyczności wspomogą również zawarte w kremach substancje tj. koenzym Q10, gliceryna czy proteiny jedwabiu. Warto używać kosmetyków odżywczych z tej samej serii, ponieważ wzajemnie się uzupełniają i dają lepsze efekty.

Wiosenna pielęgnacja skóry – od środka

Aby zapewnić skórze twarzy zdrowie i dobrą kondycje należy pamiętać o odpowiedniej diecie, nawadnianiu skóry i właściwym trybie życia. W codziennym menu nie może zabraknąć ryb, owoców, warzyw czy roślin strączkowych. Należy skorzystać z różnych form aktywności fizycznej, ograniczać stres i zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę snu.