Pewne modele butów niezmiennie, od lat są obecne w modzie. Podobnie sprawa ma się w przypadku popularnych tenisówek. Prawie każdy ma w swojej szafie przynajmniej jedne tenisówki, czy trampki. Jest to obuwie wygodne i praktyczne, nic więc dziwnego, że dawniej było używane przez sportowców, którzy mieli bardzo wysokie wymagania co do swojego obuwia. Pierwotnie służyły przede wszystkim do gry w tenisa, dziś nazywane są z angielskiego sneakersami i dosłownie podbijają nie tylko modowe wybiegi, ale także codzienne kreacje!

Czy buty sneakersy to obuwie dla mnie?

Tak naprawdę buty sneakersy to obuwie dla każdego. Owszem nie nadaje się na każdą okazję, ale z pewnością przyda się na spacery, do pracy, szkoły - wszędzie tam, gdzie poszukujemy przede wszystkim wygody i funkcjonalności buta. Obecnie granica pomiędzy butami eleganckimi a tymi luźniejszymi powoli odchodzi w niepamięć. Kreatorzy mody łączą tenisówki z eleganckimi sukienkami i sięgają po nie, nawet do poważnych kreacji. Tak naprawdę wszystko zależy od buta - niektóre sneakersy z wyglądu są neutralne, dzięki stonowanym kolorom, inne już nie nadadzą się na każdą okazję.

Jak wybrać wymarzone sneakersy?

Aby w pełni cieszyć się tenisówkami, warto przy ich wyborze kierować się podstawowymi zasadami. Po pierwsze, najlepiej dokładnie określić, do czego będą nam potrzebne sneakersy i w jaką porę roku chcemy ich używać. Wiadomo, że jesienią sprawdzą się wysokie modele trampek, najlepiej w ciemniejszych kolorach, tak, by nie ulegały zabrudzeniom. Można wybrać ocieplany model, nie warto jednak kupować białych tenisówek.

Z kolei, jeśli poszukujemy obuwia na lato, lepiej nie wybierać sneakersów z grubych, nieprzepuszczalnych materiałów. Warto z nich zrezygnować na rzecz lekkich tenisówek, w jasnych kolorach, najlepiej wykonanych z naturalnych materiałów lub przewiewnej siateczki.

Kolor sneakersów nie pozostaje bez znaczenia. Zależy, jakie mamy oczekiwania od buta. Czy chcemy, by tenisówki nadawały się na każdą okazję i pasowały do naszych ubrań, czy pragniemy nosić je tylko okazjonalnie. Przed zakupem buta na pewno warto się dobrze zastanowić, tak, by sneakersy w pełni spełniały nasze oczekiwania.

Buty sneakersy występują w niezliczonej liczbie wzorów i kolorów. Możemy spotkać jednolite, nierzucające się w oczy niskie tenisówki, jak i wysokie, ekstrawaganckie trampki z ćwiekami - wybór należy do nas. Nie należy jednak zapominać o funkcjonalności buta, dlatego przed zakupem poleca się przymierzyć obuwie, by nie tylko świetnie wyglądało, ale też byśmy dobrze się w nim czuli.