Jak zmotywować się do odchudzania? To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba, która zaczyna dietę... Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które przydadzą się każdemu z nas.

Dobry start

Rozpoczynając odchudzanie wiele osób stawia sobie nierealne cele. Nikt nie jest w stanie schudnąć zdrowo 10 kilogramów w miesiąc. Oczywiście przy drakońskiej diecie i katorżniczych ćwiczeniach jesteśmy w stanie zrzucić tyle, ale możemy być całkowicie pewni, że nasza waga wróci. Dlatego przed odchudzaniem postawmy sobie realny cel do osiągnięcia. Nagradzajmy się nawet za drobne sukcesy. Wszak nie od razu Rzym zbudowano...

Powiedzmy o naszym odchudzaniu rodzinie i przyjaciołom. Z publicznie złożonego zobowiązania trudniej nam będzie się wycofać. Dodatkowo nasi bliscy mogą nas motywować i wspierać. A to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli mamy sporo kilogramów do zrzucenia.

Znajdź sobie partnera do odchudzania. Może to być partner życiowy lub koleżanka. Razem będzie wam łatwiej. Będziecie się wspierać i motywować. Można tez przestawić całą rodzinę na zdrowszą dietę. Oczywiście nie mówimy tu o rygorystycznej głodówce. Po prostu wprowadzamy do domowego jadłospisu zdrowsze produkty, zmieniamy nawyki na lepsze. Skorzysta na tym cała rodzina.

Magia liczb

Odchudzając się musimy monitorować nasze postępy. Wiele osób obsesyjnie się waży to duży błąd. Na wagę najlepiej stawać raz w tygodniu i zapisywać wynik. Musimy też pamiętać, że jeśli ćwiczymy to rośnie nasza masa mięśniowa, a spalamy tłuszcz. Mięśnie zajmują mniej miejsca, a więcej ważą. Tym samym wyglądamy szczuplej, a ważymy więcej...

Dlatego warto mierzyć obwody swojego ciała. Dzięki temu zobaczymy jak bardzo zmienia się nasze ciało. Wyniki  warto zapisywać w specjalnym zeszycie.

Smaczna i zbilansowana dieta każdego dnia

Wielu osobom dieta odchudzająca kojarzy się z nudnym i niesmacznym jedzeniem. Na szczęście to już dawno przeszłość. Obecnie w sklepach możemy kupić mnóstwo warzyw, owoców i innych zdrowych produktów. Bez trudu skomponujemy z nich pełnowartościowe i przede wszystkim smaczne posiłki. Jeżeli brakuje nam pomysłu na kolację czy obiad, to internet jest prawdziwą kopalnią przepisów. Nawet bardzo początkujący kucharz znajdzie coś dla siebie.

Pamiętajmy też, że zdrowa dieta nie może być dla nas dotkliwą karą. Nic się nie stanie jeśli od czasu do czas skusimy się na kawałek ciasta czy pizze. To całkiem normalne, że mamy ochotę na coś nie całkiem zdrowego. Na pewno nie przytyjemy jeżeli raz na jakiś  pozwolimy sobie na małą dyspensę od  zdrowej diety.