Rozpoczęcie przygody z grą w tenisa zawsze wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu. Kluczowym elementem jest oczywiście rakieta tenisowa. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych modeli rakiet. Wybór nie jest zatem wcale taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze rakiety tenisowej tak, aby późniejsza gra była przyjemna i komfortowa.

Waga rakiety tenisowej

Jednym z kluczowych elementów, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rakiety tenisowej, jest jej waga. Jeśli chodzi o rakiety przeznaczone dla osób dorosłych to ich waga zwykle waha się od 200 do 300 gramów. Osoba początkująca postawić powinna na lżejszą rakietę. Jeśli rakieta będzie bowiem zbyt ciężka to manewrowanie nią może być nieco utrudnione. Lżejsza rakieta ułatwi także trenowanie techniki uderzania. Wynika to z tego, że lżejsza rakieta znacznie mniej obciąża rękę. Szeroki wybór rakiet o różnej wadze oferuje sklep tenisowy sportclub.com.pl. Nie będzie zatem problemu z wyborem odpowiedniego modelu.

Główka rakiety tenisowej

Osoby początkujące szczególną uwagę zwrócić powinny także na powierzchnię główki rakiety tenisowej. Główka rakiety odpowiedzialna jest w dużej mierze za siłę, jaką rakieta generuje. Dlatego też początkujący tenisiści wybrać powinni rakietę o dużej powierzchni. Najlepiej jeśli powierzchnia gałki rakiety nie będzie mniejsza niż 645 cm2. Można oczywiście wybrać główkę o większej powierzchni. Będzie ono generować większą moc.

Materiał wykonania

Bardzo ważny przy wyborze rakiety jest oczywiście materiał, z którego została wykonana. Wystarczy spojrzeć na modele rakiet, które proponuje sklep tenisowy sportclub.com.pl, aby szybko przekonać się, że mogą być one wykonane z różnych materiałów. Rakiety tenisowe wykonuje się z aluminium, kompozytu grafitowego bądź z grafitu. Rakiet aluminiowych raczej się nie poleca. Są one bowiem nietrwałe i obciążają rękę. Lepszym rozwiązaniem są rakiety z kompozytu grafitowego. Jednak zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem będą rakiety z grafitu. Gwarantują większą siłę, kontrolę oraz wygodę. Dodatkowo takie rakiety nie obciążają ręki, a zatem nie przyczyniają się do powstawania kontuzji.

Rozmiar rączki

Na koniec wspomnieć trzeba o rozmiarze rączki. Dobrze dobrany rozmiar rączki to większy komfort i mniejsze ryzyko kontuzji. Jaka rączka będzie odpowiednia? Chwytając rakietę, między kłębkiem kciuka a opuszkiem najdłuższego palca powinien mieścić się palec wskazujący drugiej dłoni. Sklep tenisowy sportclub.com.pl oferuje rakiety tenisowe o różnych rozmiarach rączek. Dzięki temu zakupić można taką rakietę, której rączka pasować będzie najlepiej.